2025 in lijstjes: Bleef ik binnen mijn boekenbudget?

Net als vorig jaar gaan we ook nu even berekenen wat het antwoord op bovenstaande vraag is. In deze terugblik lijst laat ik jullie zien hoeveel boeken er per maand aan de collectie werden toegevoegd én waar ze vandaan kwamen. Maar dus vooral ook of ik wel of niet binnen mijn boekenbudget ben gebleven.

Januari

2 recensieboeken

Februari

/

Maart

3 gekocht (al vergat ik blijkbaar één daarvan in mijn Aanwinsten blogpost van die maand te vermelden) )

April

1 recensieboek, 2 gekocht

Mei

1 recensieboek, 4 gekocht

Juni

7 cadeau gekregen

Juli

1 gekregen, 1 gekocht

Augustus

1 gekocht

September

2 geruild, 3 gekocht

Oktober

2 gekocht

November

/

December

1 gekocht

Totaalcijfers:

17 Gekocht (waarvan 3 tweedehands)
14 Gekregen (waarvan 2 geruild, 8x cadeau en 4x recensie)

Totaal aantal gekochte boeken:

20 gekochte boeken in 2024, 17 in 2025, … de dalende trend zit zich verder voort en dat komt nog steeds volledig door het moeizaam lezen)

Nog meer cijfers:

Er werd 235,64€ In totaal gespendeerd aan boeken

Maar vermits ook dit jaar een deel daarvan betaald werd met het geld dat ik kreeg voor de boeken die ik verkocht (76€),

Het restbedrag van vorig jaar (123€),

kortingsbonnen (9€)

en geld dat ik cadeau kreeg (100€)

bleef ik ook dit jaar binnen mijn budget met 72,36€ !

Het duurste boek was het slotdeel uit de Emily Wilde trilogie (25€)

en het goedkoopste betaalde ik deze zomer amper 1€ op een boekenmarkt met tweedehandse boeken.

De gemiddelde prijs per boek kwam in 2025 op 13,86€ (hoger dus dan de 13,05 van 2024)

Conclusie:

Ik koop minder boeken maar de gemiddelde prijs per boek blijft stijgen.

Dit jaar kocht ik zelf drie boeken meer dan dat ik er kreeg en dat komt voornamelijk door het aantal recensieboeken dat nog meer gedaald is.

Van de zelf gekochte boeken las ik er tot nu toe 7 uit en bij eentje heb ik besloten om niet verder te lezen.

2 gedachten over “2025 in lijstjes: Bleef ik binnen mijn boekenbudget?”

  1. Altijd fijn als je minder uitgeeft aan boeken, maar de reden daarachter is echt wel niét leuk… Ik zou eigenlijk ook eens moeten bijhouden hoeveel boeken ik koop; in mijn journal schrijf ik bij gelezen boeken wel bij van waar ik ze heb, maar ik koop ook af en toe boeken die ik dat jaar dan (nog) niet lees.
    Het valt mij wel op hoe mooi boeken worden, zeker met die sprayed edges!

    1. Sinds de uitgeverijen dankzij Bookstagram en Booktok door hebben dat die mooie ontwerpen meer doen verkopen maken ze het ons soms wel heel moeilijk om aan boeken te weerstaan hé. Ik heb hier ondertussen al een paar van die pareltjes in de kasten staan. Ik vind dat zelf eigenlijk wel boeiend om nadien te zien. Zitten er veel tweedehandse vondsten tussen of kreeg ik er vooral leuke cadeau. Maar door dit soort blogposts valt het me wel steeds op hoe fel de prijzen gestegen zijn ten opzichte van vroeger.

Reacties maken me helemaal blij. Laat me dus gerust weten wat je van deze blogpost vindt.

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.